در مقالات قبلی در مورد انتخاب بهترین فروشگاه ساز و مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی نوشتیم، در این مقاله قصد داریم جهت تکمیل این مباحث، امکاناتی که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی مورد نیاز هست را بررسی کنیم.

امکانات فروشگاه های اینترنتی بسته به صنف کاری و روش طراحی و برنامه نویسی های مختلف، می تواند بسیار متنوع و گسترده باشد، اما نکته مهم در انتخاب امکانات یک فروشگاه اینترنتی این است که این امکانات می بایست با توجه به محصولات، خدمات، نحوه پشتیبانی شما انتخاب شود تا بتواند پاسخگوی نیازهای مشتریانتان باشد.
در فاز اول و ابتدای کار با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، می توانید فروشگاه اینترنتی با امکانات پایه راه اندازی نمایید و به مرور زمان با توجه به نیازمندی های خود و مشتریانتان امکاناتتان را گسترش و ارتقا دهید.

نکته: فراموش نکنید برای این منظور، فروشگاه سازی را انتخاب نمایید که قابلیت ارتقا و گسترش پذیری داشته باشد.

فروشگاه ساز پرسینا با 10 سال سابقه و تجربه، در حال حاضر یکی از کامل ترین نرم افزارهای فروشگاهی محسوب می شود که تمام امکانات مورد نیاز برای یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای را دارا می باشد. (امکاناتی در حد سایت دیجی کالا و بیشتر!)
برای مشاوره در رابطه با امکانات و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در فاز اول برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چه امکاناتی مورد نیاز است؟

امکانات هر فروشگاه اینترنتی با توجه به کالایی که در آن ارائه می شود، می تواند متفاوت باشد. برای مثال در فروشگاه اینترنتی کفش، مدیریت سایزهای کالا ضروری است. در حالی که برای فروشگاه اینترنتی کتاب، این مورد اصلا ضرورت ندارد.

در این بخش برخی از امکاناتی را که معمولا در فروشگاه های اینترنتی مشترک است و برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی پایه الزامی می باشد را بیان می کنیم:

 • مدیریت کالاها (ضروری):
  می توانید کالاهای خود را دسته و مدیریت بندی نمایید.
 • درگاه پرداخت آنلاین (ضروری):
  مشتریانتان می توانند بعد از خرید کالا مبلغ آن را به صورت اینترنتی و از طریق درگاه پرداخت آنلاین به حساب شما واریز نمایند.
 • فروش کالا (ضروری):
  فروش کالا، امکان سبد خرید را در فروشگاه اینترنتی ایجاد می کند.
 • مدیریت شیوه ها و هزینه های ارسال (ضروری):
  می توانید برای مشتریانتان شیوه های ارسال کالا (پست پیشتاز، پست معمولی و...) و هزینه های ارسال را تعریف نمایید.
 • مدیریت صفحات (ضروری):
  می توانید صفحات وب سایت را مدیریت نمایید، برای مثال برای هر کالا یک صفحه اختصاص دهید و ویژگی ها، تصاویر و سایر جزئیات هر کالا را برای مشتریانتان نمایش دهید. صفحات تماس با ما و درباره ما را نیز می توانید با استفاده از این ماژول ایجاد نمایید.
 • مدیریت انواع کالا و ویژگی های فنی آن:
  در صورتی که در فروشگاه اینترنتی خودتان انواع مختلفی از کالاها را ارائه می دهید، این ماژول برایتان ضروری است. برای مثال نوع کالاهای موبایل، لپ تاپ، تلویزیون و... با هم متفاوت بوده و هرکدام دارای ویژگی های فنی متفاوتی نیز می باشد. 
 • جستجوی پیشرفته و فیلتر کردن کالاها:
  مشتریان می توانند کالای مورد نظر خود را بر اساس ویژگی های فنی موجود جستجو نمایند و در کمترین فرصت و بدون سردرگمی در صفحات وب سایت، کالای مورد نظر خود را در فروشگاه اینترنتی شما پیدا نمایند.
 • مقایسه کالا:
  یکی از امکانات مورد علاقه و محبوب مشتریان می باشد که به آن ها امکان می دهد چندین کالا را بر اساس ویژگی و قیمت و... باهم مقایسه نمایند تا بهترین گزینه را از لحاظ امکانات و قیمت انتخاب نمایند.
 • مدیریت انبار و موجودی کالا (انبار داری):
  در صورتی که تعداد کالاهای شما زیاد است، می توانید برای مدیریت موجودی انبار از این امکان استفاده نمایید. (در صورت تمام شدن یک کالا وضعیت آن در سایت به صورت "ناموجود" نمایش داده می شود)

        ماژول های مرتبط با مدیریت انبار و موجودی کالا:
          1. اطلاع رسانی به مدیر هنگام کم شدن موجودی کالا
          2. اطلاع رسانی به کاربر هنگام موجود شدن کالا

 • مدیریت کلمات کلیدی، نقشه سایت XMLاین 2 ماژول برای سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو ضروری است، پیشنهاد می کنیم حتما در امکانات وب سایت خود قرار دهید.

همانطور که گفتیم با استفاده از ماژول ها و امکاناتی که نام بردیم می توانید یک فروشگاه اینترنتی استاندارد، طراحی و راه اندازی نمایید. در ادامه سایر ماژول های مهم و پیشرفته تر را نیز معرفی می کنیم تا در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایید.

روش های تخفیف دهی در فروشگاه اینترنتی:

در صورتی که از ابتدای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود، برای تخفیف و امتیازدهی به مشتریان خود برنامه ریزی کرده اید، می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

 • پیشنهاد ویژه و تخفیف روی قیمت کالاها
  در این روش تخفیف دهی شما می توانید برای کالاهای مورد نظرتان تخفیفات ویژه ای را در بازه زمانی خاصی ارائه دهید.
 • امکان تعریف کپن های تخفیف
  کپن تخفیف به 2 صورت (درصدی یا مبلغی) به مشتریان ارائه می شود. کاربران با وارد کردن کد کپن تخفیف، می توانند از تخفیفات تعیین شده بهره مند گردند.
 • تخفیف های پلکانی
  در این روش از تخفیف دهی با افزایش مبلغ خرید، تخفیف نیز به صورت پلکانی افزایش می یابد.
 • امکان تعریف کارت های هدیه اعتبار
  شما می توانید کارت هدیه هایی با مبالغ و تاریخ های مختلف را ایجاد کرده و در اختیار کاربران خود قرار دهید. کارت های هدیه می توانند در چندین نوبت و تا زمانی که تاریخ اعتبارشان به اتمام نرسیده است مورد استفاده قرار گیرند.
 • اعتبار اولیه هنگام ثبت نام کاربر
  به کاربرانی که در وب سایتتان ثبت نام می کنند، مبلغی معینی را به اعتباری کاربری آن ها اضافه می نمایید.
 • افزایش اعتبار در ازای خرید
  به ازای هر خرید از سایت، مبلغ معینی را به اعتبار کابری مشتری اضافه می نمایید.

مدیریت شیوه های پرداخت: 

 • امکان پرداخت آنلاین (ضروری)
  مشتریانتان می توانند بعد از خرید کالا مبلغ آن را به صورت اینترنتی و از طریق درگاه پرداخت آنلاین به حساب شما واریز نمایند.
 • امکان پرداخت از طریق ثبت فیش بانکی (کارت به کارت)
  به مشتریانتان امکان می دهد تا از طریق ثبت فیش و رسید بانکی (کارت به کارت) در سایت، پرداخت را انجام دهند.
 • امکان پرداخت در محل
  یکی دیگر از روش های پرداخت، روش پرداخت نقدی یا روش پرداخت در محل می باشد. این روش در برخی از فروشگاه های اینترنتی می تواند تاثیر زیادی در افزایش فروش داشته باشد.
 • امکان پرداخت با اعتبار کاربری

  مشتری می تواند از اعتبار کاربری خود در فروشگاه اینترنتی شما، پرداخت خود را انجام دهد.

ماژول های مرتبط با کالا:

 • مدیریت رنگ های کالا
  شما می توانید رنگ کالاها را در سیستم ثبت کنید و پس از آن هنگام افزودن یک کالا، رنگ موردنظر را برای آن انتخاب نمایید.
 • مدیریت سایزهای کالا
  شما می توانید سایز کالاها را در سیستم ثبت کنید و پس از آن هنگام افزودن یک کالا، سایز موردنظر را برای آن انتخاب نمایید.
 • مدیریت برندهای کالا
  می توانید برندهای کالا را در سیستم ثبت کنید و پس از آن هنگام افزودن کالاها، برند هر کالا را از میان برندها انتخاب نمایید.
 • مدیریت گارانتی های کالا
  می توانید گارانتی کالاها را در سیستم ثبت کنید و پس از آن هنگام افزودن یک کالا، گارانتی موردنظر را برای آن انتخاب نمایید.
 • مدیریت کالاهای مرتبط
  می توانید کالاهای مرتبط را در دسته بندی های مختلف ایجاد نمایید و با توجه به نوع کالا و ویژگی های فنی آن، کالاهای مرتبط با آن کالا را انتخاب نمایید تا در پایین صفحه برای کاربران نمایش داده شود.
 • مدیریت کالکشن ها و ست های کالا
  می توانید در صفحه یک کالا، ست های آن کالا را نیز به کاربران نمایش دهید. (برای مثال در صفحه کالایی مانند کفش، می توان کیف ست آن را نیز نمایش دهید.)

گزارش گیری ها:

 • ایجاد خروجی اکسل از انواع گزارش های پرداخت
  می توانید از فاکتورهایی که در وب سایت ثبت شده و پرداخت شده اند، خروجی با فرمت اکسل داشته باشید.
 • ایجاد خروجی اکسل از انواع گزارش های فاکتورها
  می توانید از فاکتورهایی که در وب سایت ثبت شده، خروجی با فرمت اکسل داشته باشید.
 • ایجاد خروجی اکسل از انواع گزارش های کالاها
  می توانید از کالاهایی که در وب سایت ثبت شده، خروجی با فرمت اکسل داشته باشید.
 • ایجاد خروجی اکسل از انواع گزارش های کاربران
  می توانید از کاربرانی که در وب سایت ثبت نام کرده اندخروجی با فرمت اکسل داشته باشند.

امکانات گرافیکی فروشگاه اینترنتی

 • طراحی اختصاصی فروشگاه اینترنتی
 • طراحی سازگار با تمامی مرورگرها
 • طراحی رسپانسیو (سازگار با موبایل و تبلت)
 • طراحی اسلایدر و هدر

برای مشاهده تمام امکانات فروشگاه اینترنتی به همراه جزئیاتشان اینجا کلیک نمایید.

وجود امکانات بیشتر در یک فروشگاه اینترنتی، عامل موفقیت آن نیست، امکانات می بایست متناسب با اهداف، محصولات، خدمات و نحوه فروش و پشتیبانی شما انتخاب شود.

خبر خوش اینکه شما در وب سایت یک شرکت طراحی سایت قرار دارید. پیشنهاد می کنم بخش های مختلف وب سایت پرسینا را بررسی کرده، صفحه قیمت، صفحه درباره ما و همچنین نمونه کارهای ما را مشاهده نمایید و یا برای مشاوره رایگان در ارتباط با راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود با ما تماس بگیرید.

کیفیت بالا و پشتیبانی دقیق و هزینه مناسب، سه فاکتور اساسی تیم طراحی سایت شرکت پرسینا است، پرسینا با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی اختصاصی توانایی راه اندازی فروشگاه های اینترنتی با کامل ترین امکانات فروش و در عین حال زیبا و خلاقانه را دارد. هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی پرسینا به صورت پلن بندی شده در اختیار شما قرار گرفته است، شما می توانید با مراجعه به صفحه قیمت، پلن مورد نظر خودتان را براساس بودجه خود انتخاب نمایید.

برای مشاوره در رابطه با انتخاب امکانات و راه اندازی فروشگاه اینترنتی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بود، می توانید آن را از طریق شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید موضوعات مورد علاقه خود در زمینه طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، سئو و دیجیتال مارکتینگ را برای ما ارسال نمایید تا مقالات موردنظرتان را انتشار دهیم.