حتماً دیده اید که وقتی آدرس سایتی را وارد می کنید، معمولا یک Http به صورت خودکار به ابتدای آن آدرس اضافه می شود. اما بعضی وقت ها هم ممکن است متوجه شوید که به جای Http، عبارت Https برای شما نشان داده می شود. همین S که به انتهای Http اضافه می شود، امنیت اطلاعات تبادل شده شما را تا حد زیادی بالا می برد.
اگر هنگامی که ایمیل خود را باز می کنید به قسمت نوار آدرس مرورگر خود توجه کنید، متوجه وجود یک آیکن قفل مانند خواهید شد. از آن جایی که برای باز کردن ایمیل خود از یک ارتباط رمز شده استفاده کرده اید این علامت در آن قسمت قرار گرفته است. در واقع پروتکل HTTPS یک ارتباط امن و محافظت شده است که برای ارتباط با سایت های مهم و حساس مثل سایت های بانک ها و یا سایت های مشابه استفاده می شود.
اما باز هم با تمام این حرفها نمی توان به طور قاطع گفت که پروتکل HTTPS ایمن ترین راه است چراکه در دنیای هک و امنیت، چیز غیرممکنی نداریم و اصولاً امنیت یک مفهوم کاملاً نسبی است! ولی به طور حتم این پروتکل بهتر و امن تر از HTTP است و تا حدی هم توانسته مشکلات آن را از میان بردارد. در این پروتکل هنگامی که شما بخواهید یک سایت خاص را باز کنید، ابتدا HTTPS کنترل می کند که آیا سایت درست است و همچنین امنیت آن را هم بررسی می کند و بعد شما را به آنجا متصل می کند.

ساخت فروشگاه اینترنتی

آیا قصد راه اندازی
فروشگاه اینترنتی دارید؟

فروشگاه ساز

با نرم افزار فروشگاه ساز
پرسینا آشنا شوید.

ساخت سایت

آیا قصد راه اندازی
وب سایت دارید؟

سایت ساز

با نرم افزار سایت ساز
پرسینا آشنا شوید.