روش های زیادی هستند که بعنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شوند و با توجه به خلاقیت بالای و بمستران در این زمینه هر روز برتعداد آنها افزوده می شود.

کلمات کلیدی: استفاده بیش از حد کلمات کلیدی مورد نظرتان در محتوای سایت به هدف بهبود وضعیت سئو، موجب جریمه شدن صفحه از طرف گوگل خواهد شد، بطور معمول براساس اصول سئو میزان حضور کلمه کلیدی شما در یک نوشته نباید بیش از 4.5 درصد از کل متن باشد.

cloaking: ارائه محتوای متفاوت به بازدیدکنندگان و موتورهای جست و جو با استفاده از روش های کدنویسی. این کار یکی از تکنیک های رایج برای کسب پیج رنک گوگل تقلبی به شمار می رود.

محتوای پنهان: پنهان کردن بخشی از محتویات سایت از دید بازدیدکنندگان که حاوی کلمه کلیدی مورد نظر باشد، این کار معمولا برای افزایش درصد حضور کلمات کلیدی و به امید بهبود سئو انجام می گیرد که در حال حاضر گوگل بشدت با آن برخورد خواهد کرد.

تبادل لینک: صفحاتی که صرفا برای تبادل لینک با دیگر سایت ها ساخته می شوند و هدف از آنها کسب بک لینک بیشتر برای سایت است. در نظر داشته باشید که بک لینک ضعیف و غیرمرتبط با سایت شما می تواند بر سئو شما تاثیر منفی بگذارد. امروزه گوگل به راحتی تبادل لینک دو طرفه را تشخیص داده و دیگر تاثیر خاصی در رتبه سایت‌ها ندارد. برای تبادل لینک می‌توانید از تکنیک‌های تبادل لینک چند طرفه مانند تبادل لینک سه طرفه استفاده نمایید. در تبادل لینک سه طرفه کار بگونه‌ای است که سایت A ابتدا به سایت B لینک می دهد و سایت B به سایت C لینک می‌دهد و در نهایت سایت C به سایت A لینک خواهد داد. در واقع در این روش سایت‌ها به طور غیر مستقیم به هم لینک می دهند.

شبکه بلاگ اختصاصی (پی بی ان PBN): این تکنیک یکی از رایج ترین روش‌های سئو و لینک سازی محسوب می شود. در این روش افراد با خرید سایت‌های اکسپایر شده با رنک نسبتا خوب، و بروز رسانی جزیی آن‌ها شروع به لینک سازی انبوه می کنند. برای مثال ۱۰ یا ۲۰ سایت قلابی درست کرده و شروع به تبادل لینک چند طرفه در آن می کنند و در عرض زمان کوتاهی تعداد بک لینک‌های سایت خود را به چندین هزار لینک می رسانند. گوگل از سال ۲۰۱۴ سایت‌هایی که از این روش استفاده می کردند را بشدت مورد جریمه قرار داد.

ساخت فروشگاه اینترنتی

آیا قصد راه اندازی
فروشگاه اینترنتی دارید؟

فروشگاه ساز

با نرم افزار فروشگاه ساز
پرسینا آشنا شوید.

ساخت سایت

آیا قصد راه اندازی
وب سایت دارید؟

سایت ساز

با نرم افزار سایت ساز
پرسینا آشنا شوید.